Jdi na obsah Jdi na menu
 


experimenti 520,007,502,501,601,619,303,383,032

9. 3. 2017

Experiment 520 - Pupkáč

Jménuje se Dobrá vlna objevil se 7 díle a 30,31,2x7.

Experiment 520 Pupkáč je větší než Stitch, s velkým tučným zadkem i postavou.
Je sestrojen na vytváření obrovských vln, které zaplaví celý ostrov jeho jediným skokem do vody.

 V epizodě "Pupkáč" museli Lilo a Stitch zastavit jeho řádění na pláži, kterou téměř celou zaplavil svým ustavičným skákáním do vody. Nakonec se ale polepšil a Lilo mu vybrala domův na pláži, kde bude vytvářet pouze vlny pro surfaře.

Experiment 007 - Gigi

Jménuje se ˇ4iči a objevila se v 8,2x8.

 Experiment 007 Gigi vypadá jako pes Shih Tzu. Její vlastností je obtěžovat lidi s jejím neustálým štěkáním. Ale může také sloužit jako obyčejný pes - ovládá triky, olizuje si tvář, přinese ranní noviny a navíc umí mluvit anglicky. Tento experiment vlastní Mertl, která si zpočátku myslela, že je to pes.

Ale v závěru epizody "Gigi" se vyjasnilo, že je to experiment. Že si ji Mertl velmi oblíbila, Lilo ji nechala dále bydlet s ní. 

Experiment 502 - Yang

Objevil se v 9 díle  a 28,30,37,2x23.Experiment 502 Yang je vysoký, oranžovohnědý, jašterovitý, se čtyřmi sopce podobnými výrůstky na zádech, z nichž vystřeluje žhavé lávové koule.
To je také jeho hlavní funkcí - odlákat nepřítele svým žhavým tělem a lávou, kterou obsahuje.
Yang je nebezpěčněý ještě mnohem víc, pokud se dotkne s experimentem 501 Yinom. Tehdy by to mohla být skutečná pohroma. V epizodě "Yin a Yang", když se akorát aktivovaly oba najednou hrozilo, že se každou chvíli setkají a ihned i dotknou. Ale Lilo a Stitch zjistili, že existuje práce, při které spojení těchto dvou nebezpečných experimentů může být užitečné a neškodné - spojením sil nyní vytvářejí nový ostrov.

Experiment 501 - Yin

Objevil se 9 díle,a 28,37,2x4.Experiment 501 Yin je chobotnici podobný experiment s osmi dlouhými chapadly, vysokou hlavou a s třemi anténami a drobnými očima a hlemýždím tělem s drobnými předními končetinami.
Je sestrojen jako vodní dělo, tedy nasává vodu do chapadel, dokud se mu nezvětší hlava a pak ji vypustí v plném proudu do oběti. 
Je jedním z Jumbovych nejnebezpečnějších experimentů,když v jeho blízkosti je láva i lávový experiment 502 - Yang. Jumba v epizodě "Yin a Yang" řekl, že dotek těchto dvou experimentů může způsobit obrovskou explozi, ale nakonec se zjistilo, že pokud Yin s Yang spojí síly, mohou vytvořit nový ostrov. Takže odkdy se Yin polepšil, spolupracuje s Yang při vytváření ostrova.

Experiment 601 - Kixx

Objevil se v 10 díle a 30,37,2x4,2x7,2x9,2x23.Kix.Experiment 601 Kixx je větší než Stitch, silný experiment se čtyřmi svalnatými rukama, konstruován na boxování nepřítele. Stitch při bitvě s ním v epizodě "Kixx" ztratil veškerou svou sílu, proto musel nejprve s Lilo trénovat a pak při odvetě se mu po těžkém boji nakonec podařilo Kixxa porazit. Kixx patřil do skupiny Jumbovych zlých experimentů, ale tak jako většina experimentů, i Kixx se v závěru epizody stal dobrým. Teď je jeho prací na Zemi učení kickboxingu.

Experiment 619 - Výbuško

Vybušnák se objevil v 11 díle a 37,2x1,2xě3.Experiment 619 Výbuško je malý, pleťovočervený experiment s velkou hlavou, dozadu zahnutým rohem, s velkýma modrýma očima a šesti končetinami, přičemž čtyři jsou bezprsté.
Tento experiment je sestrojen na vystřelování destruktivních plazmových granátů z nosu podobného dělu. V epizodě "Výbuško" se aktivoval na opuštěném ostrově, kde se ho Lilo a Stitch s Jumbom a Pleakleyom museli vydat chytit a nakonec tam ztroskotali. Patří mezi polepšené experimenty. Kromě výše uvedené funkce však dokáže také udělat ze zimní krajiny teplou, což se prokázalo v epizodě "Pľúštik", když sněhem pokrytou Hawaii opět vyčaroval na tropickou.

Experiment 303 - Zábudlivec

Objevil se 12 díle,Experiment 303 Zábudlivec je drobný, broučí, létající experiment, jehož hlavní funkcí je vypouštět červený laser způsobující ztrátu paměti. V epizodě "Zábudlivec" začaroval Lilo, Stitche a Gantua (jen na chvíli i Jumbu a Pleakleyho) a protilátkou bylo jen slovo "Ohana". Zábudlivec patří mezi polepšené experimenty a také on byl až do závěrečné epizody vězněn v Gantuho lodi a vysvobozen Lilo a Stitchem.

Experiment 383 - Hypnotizér

Objevil se 13 díle,jménuje se Smělík.Experiment 383 Hypnotizér - jinak správně Spirála je malý, šedomodrý, veľkohlavý experiment s anténkou na hlavě a obrovskýma očima, které jsou jeho zbraní. Hypnotizérovou hlavní funkcí je totiž zhypnotizovat oběť, aby podlehla prvnímu návrhu, který slyší. A tehdy během hypnózy má spirálovité oči. V epizodě "Hypnotizér" zhypnotizoval Lilo a Stitche, aby se přihlásili do show, kterou Lilo nenávidí. V závěru se však objasnilo, že jeho schopnost může být vhodná a zábavná na párty. Jeho domov je tedy na žúroch.

Experiment 032 - Klamár

Objevil se 14 díle,2x1,jménuje se Zornák.Experiment 032 Klamár je malý, oranžový, modrooký experiment s velkou hlavou, 2 anténami a 4 ušima a je asi nejužitečnější Jumbov experiment, protože slouží jako detektor lži, čili pokaždé, když někdo začne lhát, zabzučí. Vystupoval v epizodě "Klamár", kde způsobil trapas Pleakleyho rodině, která ho přijela navštívit, aby ho oženili. Pleakley jim lhal, že jeho ženou už je Nani, ale Klamár celou tuto lež zamítl! V závěru epizody ho chytil Gantu a vysvobozen byl v poslední epizodě spolu s ostatními experimenty z Gantuho lodi.